File Balon Süsleme

Dökme Balon

Balonların sayısına göre özel olarak oluşturulan beyaz tül içerisine balonlar yerleştirilir ve istenilen anda fermuar görevi gören misinanın çekilmesiyle balonların dökülmesi veya salınmasıyla gerçekleşir. Açılış organizasyonu, temel atma törenleri, mezuniyet organizasyonu, AVM etkinlikleri gibi birbirinden farklı organizasyonlard file balon diğer adıyla dökme balon gösterisi yapılmaktadır.

Sizin isteğinize göre değişen yüzlerce hatta binlerce şişirilerek uçmaya hazır hale getirilen balonlar büyük bir filenin içerisine doldurularak organizasyon anında serbest bırakılır. Özellikle temel atma ve açılış organizasyonlarında sıkça kullanılan file balon ile organizasyonlarınızı hareketlendirerek gelen davetliler için renkli bir şenliğe dönüştürebilirsiniz.

File balonlar iki şekilde yapılabilmektedir. Birisi dökülen balondur, kapalı mekanlarda ya da balonların yüksekten döküleceği bir ortam olduğunda balonlar yağmur gibi aşağıya doğru dökülür. Bu sayede balonların üzerine firma logosu ya da ismini baskı yaparak hem görsel şölen yaşatmış hem de firmanızın reklamını yapmış olursunuz. Fileden uçan balonlar ise, helyum gazıyla şişirilen uçan balonlar organizasyon alanında filenin serbest bırakılmasıyla gökyüzünü renklendirmektedir.

Fileden Dökülen Balon – Dökme Balon

Tavana asılan balonların misinasını (ipini) çekersiniz sahneye dökülmeye başlar. En az 200 adet olur, sahnenin üzerine yerleştirilir, file beyaz renklidir.

Fileden Uçan Balon – Salma Balon

Filenin içerisine yerleştirilen balonların etkinlik sırasında salınmasını kapsar. Adet sınırlaması yoktur, yere sabitlenir, file açıldığında balonlar uçar, rüzgar hesaplanıp ona göre yerleştirilir.