Sosis Balon Katlama

İzmir Sosis Balon Katlama

İnce uzun balonlara marifetli ellerin çeşitli şekiller vermesiyle oluşan balon türüdür. Genellikle palyaçolarımız bunları doğum günlerinde ya da alış veriş merkezlerinde çeşitli aktiviteler eşliğinde minik arkadaşalarımıza hediye ederler. Sosis balonlardan kedi, köpek, kılıç, kalp, kuş, araba, uçak, kelebek, şapka, çiçek gibi şekiller en yaygın olan türlerdir. Balon süslemelerde alternatif olarak sosis balonda kullanmaktayız. Balon çeşitlerini arttırarak değişik figürler, firma isimleri gibi ilgi çekici şekiller yapılabilmektedir.

Sosis balon katlama özellikle animatörler tarafından organizasyonlarda dikkat çekmek için kullanılmaktadır. Doğum günü organizasyonu, düğün organizasyonu, sünnet düğünü organizasyonu, piknik organizasyonu, açılış organizasyonu, şenlik organizasyonu gibi çocukların katıldığı etkinliklerde sosis balon katlama sanatı çokça kullanılmaktadır.

Sosis balon katlama sadece gösteri amaçlı kullanılmaz. Aynı zamanda süsleme aracı olarakta kullanılmaktadır. Çocukların ağırlıkta olduğu organizasyon mekanında sadece balonlar kullanılarak bile çok renkli ve eğlenceli bir süsleme yapılabilmektedir.